p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.02.13 » IV Bal Charytatywny

   Już po raz czwarty sztumskie starostwo powiatowe zorganizowało karnawałowy bal charytatywny.
- Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze stanowiące dochód z imprezy jeszcze nie wiadomo, zadecyduje o tym wkrótce zarząd - mówi Maria Król, sekretarz powiatu. - Założenie jest takie, że środki z balu trafia albo do dzieci i młodzieży z naszego powiatu, albo na cele związane ze służbą zdrowia.
   Impreza, obok stałych bywalców, których zdążyła się już dorobić, zgromadziła w tym roku także wyjątkowo dużo nowych gości. Zarówno jedni i drudzy przyznają, że szczytny cel imprezy to tylko jeden z wielu powodów, dla których się tutaj pojawili. Bodźcem do pojawienia się na tym balu jest także doskonałe towarzystwo.
- Nie wyobrażam sobie karnawału bez tego balu - mówi Elżbieta Kozłowska, która wraz z mężem Mirosławem uczestniczy w każdym balu starostwa. - Czekam na to cały rok: wyśmienita zabawa i doborowe towarzystwo.
Szampańska zabawa to nie tylko taniec, ale także... śpiew.
- Debiutuję w radzie powiatu, i na balu organizowanym przez starostwo - mówi Sławomir Buzanowski, który przyznaje, że na ogół na imprezach jestem muzykiem, a nie gościem. Także na bal charytatywny przygotował kilka piosenek z własnego repertuaru - To jest samba, rock and roll i jeszcze coś romantycznego.
   Tegoroczny bal odbył się w nieco innej niż dotychczas formule. Nie było, tak jak w poprzednich latach, licytacji. Przedmioty podarowane przez darczyńców i sponsorów przeznaczono na loterie fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród gości. Już na początku balu sprzedano niemal wszystkie ze 150 przygotowanych losów.
- Niektórzy goście kupowali nawet po osiem losów - mówią obsługujące loterię Sylwia Szefler i Joanna Kazimierowicz. - Łączenie uzbierałyśmy blisko 3 tysiące złotych!

tekst oraz fotografie: Marta Głogowska 


Warto nadmienić, iż IV Bal Charytatywny zorganizowano całkowicie w oparciu o pomoc rzeczową i środki finansowe sponsorów. Dochód netto z balu stanowi kwotę 10 tys. 503 zł. Ponadto Starosta Powiatu Sztumskiego zapowiedział coroczne wybory Dobroczyńcy Roku honorujące podmioty i osoby z terenu powiatu sztumskiego udzielające pomocy potrzebującym.

Sekretarz Powiatu Sztumskiego
Maria Król

 


Starosta Powiatu Sztumskiego Piotr Stec wraz z Sekretarzem Powiatu Sztumskiego
 Marią Król witają gości zaproszonych na Bal.


Sekretarz Powiatu przedstawiła uczestnikom balu informacje
organizacyjno techniczne. Starosta Powiatu Sztumskiego Piotr Stec
poinformował o celach, na które zostaną przekazane dochody z Balu oraz uroczyście
otworzył IV Bal Charytatywny.


Joanna Kazimierowicz sprzedaje losy Skarbnikowi Powiatu Sztumskiego Halinie Redlin.


Sylwia Szefler sprzedaje losy Romanowi Król


Wydawanie fantów za zakupione losy.
Od lewej: Leszek Olszewski, Starosta Powiatu Sztumskiego Piotr Stec oraz
Starosta Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Godzik


Występ Klubu Tańca Towarzyskiego PROGRESS z Kwidzyna.

Uczestnicy Balu Charytatywnego.