be

p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.04.20 » Finał konkursu „Myśliwy, las i jego zwierzyna”

   2 kwietnia w izbie myśliwskiej kwidzyńskiego zamku odbył się finał konkursu „Myśliwy, las i jego zwierzyna”. Do finału przystąpiło 25 uczniów gimnazjów z terenu powiatu kwidzyńskiego i sztumskiego. Zdaniem komisji konkursowej uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy.
   W organizacji imprezy wzięły udział Powiatowa Rada Łowiecka wraz z kwidzyńskim Gimnazjum nr 1 oraz Kołem Łowieckim „Knieja” w Kwidzynie. Konkurs poprzedzony był cyklem tematycznie związanych z nim gawęd myśliwskich, przeprowadzonych przez myśliwych Koła Łowieckiego „Knieja”: Władysława Barczykowskiego, Andrzeja Mularczyka i Leszka Parusa.
   I miejsce ex aequo zdobyli: Jakub Cenacewicz z Gimnazjum w Rodowie i Sandra Szałwińska z Gimnazjum w Wandowie, drugie miejsce wywalczyli Mateusz Zacierka z Gimnazjum w Liczu i Eliza Kruk z Gimnazjum w Wandowie, III miejsce zdobył Mariusz Szymalak z Gimnazjum w Wandowie, IV miejsce Jarosław Kłosiński z Rodowa, natmiast V miejsce zajął Dawid Zacierka z Licza.
   Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwa w Kwidzynie i Sztumie, Urząd Miejski w Kwidzynie oraz kwidzyńskie koła łowieckie.
Finały zakończyła myśliwska biesiada.

Do konkursu przystąpiło 25 gimnazjalistów z terenu powiatu kwidzyńskiego i sztumskiegoFinał konkursu zakończyła myśliwska biesiadaPamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu kwidzyńskiego zamku