be

p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.05.17 » Sprawozdanie z II Międzynarodowego Kongresu Przyjaźni w Brydżu Sportowym

   W dniach 28 i 29 kwietnia 2007 r. kwidzyński zamek gościł uczestników II Międzynarodowego Kongresu Przyjaźni w Brydżu Sportowym – ROK POWIŚLA 2007. W ciągu dwóch dni ponad stu karciarzy rozegrało trzy turnieje: drużynowy, par i indywidualny.
Duże turnieje brydżowe mają już w Kwidzynie pewną tradycję, ale dopiero od roku impreza rozgrywana jest pod nazwą Międzynarodowego Kongresu Przyjaźni. W tym roku oprócz licznej rzeszy brydżystów z różnych zakątków Polski na starcie stanęli też zawodnicy ze Szwecji i Niemiec.

Brydżowe rozgrywki rozpoczęły się w sobotę rano turniejem par, na tzw. "zapis maksymalny". Stawką był puchar ufundowany przez prezesa International Paper Kwidzyn SA, Marka Krzykowskiego. Wyniki turnieju par:
I miejsce - Artur Bielecki (Niemcy) i Piotr Kazub (Słupsk)
II miejsce - Zbigniew Has (Słupsk) i Krzysztof Borkowski (Gdańsk)
III miejsce - Waldemar Jankowski (Prabuty) i Krzysztof Krause (Poznań).
Najlepszym duetem z Kwidzyna okazali się Marek Szymeczko i Adam Karaś, którzy zajęli 8 miejsce.

Drugiego dnia rywalizacja rozpoczęła się od turnieju teamów. Puchar w tych zawodach ufundował burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Wyniki turnieju teamów:
I miejsce - „Teresa” w składzie: Teresa i Włodzimierz Wasielewscy (Sztum) oraz Dariusz Sielski i Mariusza Grabowski (Grudziądz)
II miejsce – „Brian” w składzie: Angela Michels, Brian Cockerill (Niemcy), Marek Mrozek, Zbigniew Piekutowski (Ostrołęka)
III miejsce – „Roland” w składzie: Roland Godlewski (Niemcy), Ryszard Sałata (Szczecin), Tomasz Liszewski, Marcin Baczewski (Ostrołęka).

Brydżowe zmagania na zamku zakończył turniej indywidualny, który został rozegrany w niedzielne popołudnie. Tutaj stawką był puchar starosty kwidzyńskiego, Jerzego Godzika. Wyniki turnieju indywidualnego:
I miejsce - Bogumiła Jakubowska z Obornik
II miejsce - Krzysztof Borkowski z Gdańska
III miejsce - Wojciech Has z Gdańska


Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik wręczył  p. Bogumile Jakubowskiej z Obornik nagrodę za zdobycie  I miejsce w Turnieju Indywidualnym o Puchar Starosty


Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik ze zwycięzcami Turnieju Indywidualnego o Puchar Starosty.


Oprócz licznej rzeszy brydżystów z różnych zakątków Polski na starcie stanęli też zawodnicy ze Szwecji i Niemiec