p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.05.29 » Zaproszenie na XIII Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięcej Kwidzyn 2007

2 czerwca 2007 r.

Kinoteatr w Kwidzynie, ul. Katedralna 18

 

„Tyle piękna jest w zwyczajnych dźwiękach”

          To przesłanie towarzyszy imprezie już 13. rok. Pomysł festiwalu zrodził się w Niepublicznym Przedszkolu nr 2 w Kwidzynie. W początkowym okresie miał zasięg miejski, potem wojewódzki, a w chwili obecnej regionalny. Uczestniczą w nim zespoły przedszkolne. Z roku na rok powiększa się grono sympatyków, dochodzą nowe dzieci i przedszkola.

            Festiwal ma już swoją ugruntowaną pozycję w programie wydarzeń kulturalnych Kwidzyna. Cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, rodziców a także mieszkańców miasta. Celem imprezy jest promowanie dziecięcej twórczości, popularyzacja śpiewania, a także wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród najmłodszych.

            W tegorocznym festiwalu, organizowanym w ramach obchodów Roku Powiśla 2007,  wystąpi 14 zespołów dziecięcych. Część konkursową  ocenia jury pod przewodnictwem Pana Jarosława Goldera - Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia. Imprezie będzie towarzyszył zespół Eugeniusz Kizińskiego „CJ Band”. Tegoroczną atrakcją będzie oprawa artystyczna i prowadzenie przez zawodowych aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Pantom”

            Festiwal patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak i Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik.

            Impreza ma wielu sympatyków, choćby wspomnieć Panią Gabrielę Skoczylas, autorkę „Festiwalowej Piosenki”. Piosenka została nam podarowana i od wielu już lat jest wykonywana przez dzieci naszego przedszkola jako akcent otwarcia festiwalu. Kolejną postacią był Pan Michał Juszczakiewicz znana postać telewizyjna, ulubieniec dzieci. Przez szereg lat prowadził program festiwalu. Zapraszał młode talenty do telewizji, miło było oglądać naszych laureatów w programie „Od przedszkola do Opola”.

            Podkreślenia wart jest fakt, iż wszystkie dzieci biorące udział, otrzymują nagrody – niespodzianki, a laureaci uhonorowani są nagrodami głównymi.

            Kontynuowanie przez kolejne lata tych spotkań jest zasługą wielu sponsorów, a jednocześnie miłośników tego festiwalu i przyjaciół dzieci.