p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.06.04 » IV Ogólnopolski Unijny Bieg Uliczny

   W niedzielę południe 22 kwietnia 2007 r. odbył się zorganizowany przez Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” IV Unijny Bieg Uliczny oraz II unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna.
Zawody dzięki pięknej pogodzie zgromadziły bardzo dużą ilość kibiców. Czas przed i po zawodach umilały zespoły muzyczne z Strzebielina oraz Państwowej Szkoły Muzycznej z Kwidzyna.
   Na starcie stanęło ok. 660 osób, z czego bieg ukończyło 650. Bieg rozegrano na 6 dystansach od 400 m biegu dla przedszkolaków do 5000 m oraz w 19 kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy zorganizowany został bieg dla przedszkolaków, w którym wystartowało 95 uczestników. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się bieg wśród dzieci i szkół podstawowych. W biegu wzięły również 34 osoby niepełnosprawne z miasta Kwidzyna i zaprzyjaźnionych Domów Opieki Społecznej z województwa pomorskiego.
   W Dużym Biegu Unijnym na dystansie 5 km zwyciężył Matthew Kosgai z Kenii. W nagrodę otrzymał puchar oraz 600 złotych. Największą sensacją zawodów okrzyknięto drugie miejsce sztumianina Bartosza Mazerskiego z „Zantyru Sztu”m, który rozdzielił zwycięzcę Matthew Kosgai i jego rodaka Juliusa Kilimo. W kategorii kobiet najlepsza była Maria Maj z klubu „AMD-NTT” przed Moniką Wilkus z klubu „Wejher Wejherowo” i trzecią Dorotą Pawłowską z Bretuszewa.
   W kategorii Oldboy I miejsce zajęła Teresa Miodk z Prabut (kat. rocz. 1967-1957) i Christa Klingerman z Celle (w kat. rocz. 1956 i starsze).Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Zenon Kaszubowski z Nowej Wsi Sztumskiej (w kategorii rocz. 1967-1957), Bolesław Sporny (w kategorii rocz. 1956-1946) i Zygmunt Liban z Tczewa (w kategorii rocz. 1945 i starsi)
   W Małym Biegu Unijnym w kategorii kobiet rocz. 1988-1989 wygrała Paulina Urbanowicz z „Rodła Kwidzyn”. W kategorii mężczyzn rocz. 1988-1989 najlepszy okazał się Marcin Stolc z AZS Gdańsk. W kategorii kobiet rocz. 1990-1991 triumfowała Sandra Czerwińska, natomiast z mężczyzn w tej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Marcin Cyman z AZS Gdańsk.
   W kategorii przedszkolnej dziewcząt najszybsza była Oliwia Redzińska z SP Cygany i Julia Głuszek z „Promyka”. Najszybszymi chłopcami okazali się Dominik Dziki z Przedszkola Integracyjnego i Dariusz Muracki z „Radości”.
   Nagrody zwycięzcom wręczali Burmistrz Miasta Andrzej Krzysztofiak, Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Gorlewicz, Członek Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego Ewa Dobaczewska.