p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.06.08 » XIII Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięcej - 2 czerwca 2007 r.

3 młodych grup piosenkarzy z przedszkoli wzięło udział w XIII Regionalnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Impreza, którą od 13 lat przygotowują dzieci, rodzice i nauczyciele, od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna atrakcją  była oprawa artystyczna i prowadzenie festiwalu przez zawodowych aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Pantom” z towarzyszącym zespołem „CD Band”. Wydarzenie zdobyło wielu sympatyków, honorowym patronatem objął je Burmistrz Miasta Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak i starosta Kwidzyński Jerzy Godzik.

Tegoroczna impreza stała na dobrym poziomie artystycznym i organizacyjnym. Powołane przez organizatora, czyli Niepubliczne Przedszkole Nr 2 z Grupą Żłobkową w Kwidzynie, Jury pracujące w składzie: Jarosław Golder, Renata Banaszyńska, Jadwig Piotrowska, Anna Głogowska-Firlej, Edward Suczyński, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Niepubliczne Przedszkole „Promyk” z Kwidzyna,

II nagroda – Przedszkole Niepubliczne „Bratek II” z Malborka,

III nagroda Przedszkole Niepubliczne „Krasnal” z Malborka,

I wyróżnienie – Niepubliczne Przedszkole „Jedynaczka” z Kwidzyna,

II wyróżnienie – Miejskie Przedszkole Nr 4 z Nowego Dworu Gdańskiego,

III wyróżnienie – Publiczne Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym Nr 1 im. „Kubusia Puchatka” ze Sztumu.

Ponadto Jury przyznało przedszkolom dyplomy uznania za udział w festiwalu, a dla dzieci nagrody upominki: gry, zabawki, słodycze. Od lat celem festiwalu jest nie tylko popularyzowanie piosenki dziecięcej, ale także przygotowanie wokalistów do wystąpień na scenie. Udział w imprezie jest zarówno sprawdzeniem umiejętności dzieci, jak i ciekawym doświadczeniem i dobrą zabawą. Organizatorów cieszy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba dzieci, które postanowiły przeznaczyć wolny czas na przyjaźń z piosenką. Najważniejszym stało się śpiewanie nie dla rywalizacji, lecz dla siebie, dla rodziców, co jest bardzo dobrą formą wychowania przez sztukę. Jury w ocenie kierowało się tez oryginalnością repertuaru, doborem i estetyką kostiumów i rekwizytów. Zdaniem organizatorów dzieci zachowały swą autentyczność, śpiewały jak potrafią, urzekają swym wdziękiem. Dzieci w ich naturalnym dążeniu do ruchu na muzykę reagują spontanicznie i w sposób nieskrępowany. Rozwijajmy to i w spójnie z dziećmi poznajmy piękniejsze tło świata.