p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.06.19 » XIV Międzynarodowy Zlot Miłośników VW Garbusa & CO

   Od 13 lat na przełomie czerwca i lipca (w przeciągu trzech dni) odbywa się Międzynarodowy Zlot Miłośników VW Garbusa & CO w Sztumie. Od samego początku impreza nosi miano największej i najlepszej w kraju, a obecnie zaliczana jest do największych tego typu imprez w Europie. XIV Międzynarodowy Zlot Miłośników VW Garbusa & CO, który rozpocznie się 29 czerwca (czwartek) a zakończy 1 lipca w sztumskim parku miejskim. To największa impreza plenerowa, jaka odbywa się latem w mieście.
   Od samego początku impreza nosi miano największej i najlepszej w kraju, a obecnie zaliczana jest do największych tego typu imprez w Europie. Dotychczasowe Zloty przyciągały do Sztumu rokrocznie ponad 500 pojazdów z Polski, Niemiec, Czech, Danii, Słowacji, Litwy, Białorusi i Szwecji. Podczas trwania imprezy przewija się ok. 30.000 osób. Ilość gości, niepowtarzalna atmosfera oraz ogrom tego przedsięwzięcia spowodowała, iż powstał wielki motoryzacyjny festiwal z siedzibą w Sztumie – Stolicy Miłośników VW Garbusa.
Sztumski zlot jest przykładem imprezy, która swą ewolucję zawdzięcza entuzjazmowi uczestników i profesjonalnemu podjęciu do spraw organizacji – począwszy od działań marketingowych, reklamowych, poprzez dbałość o atrakcje kulturalne i artystyczne, infrastrukturę gastronomiczną i sanitarną aż po fachowe zabezpieczenie imprezy pod względem bezpieczeństwa uczestników i gości imprezy.
Dotychczas na scenie zlotowej występowały takie gwiazdy jak: PERFECT, KULT, BIG CYC, MYSLOVITZ, O.N.A., BLENDERS, GULDEN LIFE, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, CZARNO – CZARNI, HARLEM, TSA, DŻEM oraz kilkadziesiąt kapel rockowych mniejszego formatu z całej Polski.
   Wszystkie te elementy sprawiają, że impreza jest interesującą pod względem medialnym, o czym świadczy zainteresowanie takich mediów jak: TVG, TVP, TVN, RMFFM, MOTOR, AUTO GIEŁDA, Giełda Samochodowa, VW Klasyk, a nawet jeden z najlepszych magazynów europejskich – VW Scene.
   Organizatorami Zlotu są: Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk – Estrada, Stowarzyszenie Miłośników Starych Samochodów Fanclub GARBI Sztum, a współorganizatorami są : Urząd Miasta i Gminy w Sztumie, ZGKiM
i agencja reklamowa WARMIX.
   Obok w/w organizacji Zlot tworzą i wspierają również różne miejscowe instytucje i podmioty gospodarcze. Na w/w imprezie istnieje niepowtarzalna atmosfera, a koloryt i różnorodność aut wyróżnia Zlot pośród podobnych imprez.

W tym roku będą grały:

28.06.2007 r.
- godzina 22:00 - JARY BAND
29.06.2007
- godzina 20:30 - MECH
- godzina 22:00 - M. MALEŃCZUK & HOMOTWIST
30.06.2007
- godzina 20:30 - TANKER
- godzina 22:00 - PTAKY