p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.06.29 » VII Festiwal Teatrów Ulicznych

 

VII Festiwal Teatrów Ulicznych

7 lipiec 2007

Teatr Wagabunda „Port Magiczny”

 Wagabundowy Plac Zabaw- to jedyne tego typu w Polsce „Wesołe Miasteczko” do integracyjnej rozrywki, relaksu i zabawy!!!

Plac zabaw animują fantazyjnie ubrani aktorzy. Wśród nich jest miedzy innymi: klaun, szczudlarz, baletnica, mim i żongler. Tłumaczą jak korzystać z urządzeń i zapraszaja do wspólnej zabawy. Z samoobsługowych Zabawek teatru wagabunda może równocześnie korzystać około 30 uczestników.

Port Magiczny wzbogacony jest pokazami sztuki cyrkowej, etiudami teatralnymi oraz nauka tańca.

 Teatr Pantomimy „PANTOM” „Prometejskie inspiracje”

 To spektakl widowiskowy oparty na motywach mitu o Prometeuszu. Nie jest on jednak jego wiernym odzwierciedleniem, a jedynie inspiracją do powstania scenariusza. W spektaklu, Prometeusz jawi się jako stwórca człowieka, jako jego przyjaciel i opiekun. Pomimo kary, jaka go spotyka, miłość do człowieka pozostaje. W spektaklu możemy dostrzec watki: ojcowskiej miłości, boskiego gniewu, cierpienia oraz ludzkiej słabości.

Spektakl ma na celu widowiskowe przybliżenie mitycznej postaci Prometeusza oraz pozostawione przesłania, że pomimo wszystkiego warto pomagać. 

Teatr niezależny „Maszoperia” „Parobek królem”

„Parobek królem” to oryginalne „dekoracje” i „kostiumy”, muzyka oraz same działania aktorskie oscylujące miedzy dynamiczną klaunadą, a wyciszeniem aż do samej obecności. W przedstawieniu komedianci próbują przekroczyć swoje role wyznaczone przez zycie oraz te teatralne. Pragną na chwilę zamienić się nimi miedzy sobą, a także uczestnikami teatralnego spotkania. Treścią widowiska jest znany motyw literacki mówiący o przebraniu śpiącego parobka w króla i co z tego wynika. Rzecz dzieje się przy znaczącym udziale widzów „grających” różne symboliczne role, a tym samym tworzących przebieg widowiska.

 Teatr Nikoli „Country Show”

Akcja spektaklu rozgrywa się w Saloonie gdzie dwójka kowbojów rozpoczyna swoje przygody. Gwiazdy wieczoru (lalki) grają niepowtarzalny koncert a dźwięki ich muzyki wypełniają całą przestrzeń. Następnie cała akcja przenosi się na ulice starego miasta, gdzie niespodzianie pojawia się rozjuszony byk. Kowboje starają się w miarę swoich możliwości, niczym torreadorzy na arenie pokonać groźne zwierzę. Towarzyszą temu komiczne scenki i sytuacje. Kiedy cała akcja szczęśliwie dobiega końca bohaterscy kowboje zaczynają przechwalać się swoimi zdolnościami kręcenia lassem a także pokazują swoje zdolności grania na gitarze.Wszystko to przedstawione jest nie za pomocą słów, ale poprzez ruch plastyczny z elementami pantomimy, synchrobuffonady oraz komicznych skeczy.

7 lipca 2007
Deptak ul. Piłsudskiego

16:00 - Teatr Wagabunda – Kraków
„Port magiczny”

17:00 - Teatr Niezależny Maszoperia – Gdynia
„Człowiek śmiechu”

18:00 -Teatr Cztery Żywioły – Chojnice
„Zapomniani podróżni”

19:00 - Teatr Biały Klaun – Kraków
„Country show”

20:00- Teatr Niezależny Maszoperia – Gdynia
„Parobek królem”

21:00 - Teatr Pantomimy Pantom – Kwidzyn, Wrocław
„Prometejskie inspiracje”

22:00 - Teatr Cztery Żywioły – Chojnice
„Sen Dorotki”