p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.07.02 » KERYGMAT 2007 - święto dzieci, młodzieży i całych rodzin

   Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Kerygmat już po raz ósmy zorganizowało w Kwidzynie Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej KERYGMAT. Od kilku lat tradycyjnie, miejscem koncertów stał się plac pod gdaniskiem przy ulicy Gdańskiej. Tegoroczny festiwal obfitował w wiele atrakcji na czele z występem popularnego zespołu Arka Noego, na który czekała kwidzyńska publiczność. Zespół bowiem, nie koncertował w naszym mieście już kilka lat. Najmłodsi widzowie, doskonale bawili się wraz z rodzicami, z którymi gościli na koncercie tego zespołu. Po występach odbyły się liczne konkursy wokalne z nagrodami dla dzieci, a zgromadzona na koncercie „mała publiczność” obdarowana została gadżetami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Kerygmat. Z pewnością atrakcję stanowiły także dmuchane zjeżdżalnie i inne tego typu obiekty ustawione na terenie imprezy.
   Bezpośrednio po Arce Noego wystapil zespół Miktam z Rybnika grający folk, a więc gatunek muzyki, który przypadł do gustu wszystkim – bez względu na wiek. Festiwalowe koncerty jednak rozpoczął od mocnego uderzenia, zespół Trzy Siostry. Wieczorem zaś, „zagrała” scena hip-hop, na której wystąpił zespół Full Power Spirit z charyzmatycznym wokalistą na czele. Na młodzież także czekało kilka dodatkowych atrakcji w postaci bezpłatnych gazet „Dobra Nowina” oraz płyt zespołu Full Power Spirit.
   Koncerty poprowadziła Patrycja Michońska, na co dzień pracująca w TVP 1, Polskim Radiu PR 3 oraz Radiu Józef – Warszawa oraz Maciej Manowski wiceprezes Stowarzyszenia Kerygmat. Łącznie we wszystkich koncertach wzięło udział ok. 1500 osób.