p a t r o n a t  m e d i a l n y

2007.08.12 » Powiślańskie Wędkarskie Zawody Sportowe 

   Powiślańskie Wędkarskie Zawody Sportowe w dyscyplinie spławikowej przeprowadzono 12.08.2007 r. w miejscowości Brachlewo na jeziorze Jerzewo.
   Zawody rozegrano w klasyfikacji indywidualnej, w kategoriach wiekowych: seniorzy (mężczyźni, kobiety powyżej 20 lat) i młodzież (juniorzy, juniorki do 20 lat). W zawodach uczestniczyło łącznie 30 wędkarzy. Komisja sędziowska w składzie: Wiesław Kobylaniec, Henryk Czuro, Kazimierz Dąbrowski, Krzysztof Piłkowski, Roman Szmelter wskazując zwycięzcę kierowała się liczbą zdobytych punktów za ciężar złowionej ryby. Po podsumowaniu wyników najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Palczewski, który okazał się mistrzem w kategorii seniorzy za złowienie ryby wagi 3800g. Drugie miejsce zajął Łukasz Rutkowski (3300g), a na miejscu trzecim uplasował się Masny Krzysztof (3240g).
   W kategorii wiekowej „młodzież” Halina Hmiel pokonała Zenonę Mączyńską wyławiając rybę o masie 1880g. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe (m.in. wędki, kołowrotki, fotele, plecaki) ufundowane przez hojnych Sponsorów. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów, którzy przez kilka godzin walczyli dzielnie w nieustających zawirowaniach atmosferycznych.